Grupa Śpiewacza „ Baby Glinickie” Drukuj

Grupa powstała w 2001 roku. Składa się z 6 gospodyń z Glinika Zaborowskiego. Panie kultywują tradycje śpiewacze naszego regionu. W repertuarze posiadają wiele unikalnych pieśni ludowych, które z powodzeniem prezentują na przeglądach folklorystycznych w kraju i za granicą. Zespół brał udział w nagraniu radiowym opowiadając o obrzędach wiejskich. Podczas corocznych dożynek grupa prezentuje własnoręcznie wykonane wieńce.

Gospodynie z Glinika Zaborowskiego własnoręcznie wykonały stroje rzeszowskie, w których występują, są też mistrzyniami tradycyjnej kuchni regionalnej. W 2009 roku zespół zajął


III miejsce na IX Podkarpackim Festiwalu Seniorów „Muzyka i Wokalistyka" w Boguchwale. Ponadto zdobył wyróżnienie na Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Grup Śpiewaczych w Tyczynie. Wraz z zespołami „Stryki" i „Wujanki" grupa występowała w Kiejdanach na VII Festynie Kultury Polskiej „Znad Issy". Instruktorem, akompaniatorem i muzykiem grupy jest Wiktor Bochenek.


Galeria zdjęć:


Występ KGW z Glinika Zaborowskiego podczas "Konkursu Wielkanocnego" organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Ropczycach dnia 03.05.2011 r.