Gmina Strzyżów
Stanisław Śliwa Drukuj

Urodził się 22.06.1935 r. w Gbiskach, zam. w Strzyżowie. Z zawodu jest ślusarzem – mechanikiem. Zainteresowania artystyczne realizuje od 1971 roku. Swoją pracę artystyczną rozpoczyna od malarstwa, tworzy wycinanki i rzeźbi. W jego malarstwie dominuje pejzaż wiejski, dawna architektura sakralna, domostwa. Rzeźba jest głęboko zakorzeniona w tradycji ludowej i sięga po tematy religijne. W lipcu 2000 roku z okazji 30 – lecia pracy artystycznej odbyła się wystawa malarstwa i rzeźby Stanisława Śliwy w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Więcej…
 
Tomasz Mazur Drukuj

Urodził się w 1977 roku w Strzyżowie i mieszka w Wysokiej Strzyżowskiej. Od 1996 roku interesuje się malarstwem i grafiką komputerową. Wśród jego prac znajdują się: obrazy wykonane w technice akrylowej, akwarele, rysunki wykonane technikami tradycyjnymi ołówkiem, cienkopisem oraz rapitografem a od 2003 roku grafika komputerowa. Tematyką jego prac są głównie pejzaże oraz kompozycje.

Więcej…
 
Wiesław Plezia Drukuj

 

Urodził się 08.12.1960 r. w Zawadce. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie (dziennikarstwo, komunikacja społeczna). Zainteresowania artystyczne realizuje twórczo od 1980 r. w wielu dziedzinach: rysunku, grafice, malarstwie, tańcu, dziennikarstwie. Tańczył w zespołach pieśni i tańca „Pogórze”, „Kamień”, „Patria” a obecnie w „Wiszni” w Wiśniowej. Występował też w kabarecie „Antidotum”. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych oraz miał indywidualne wystawy swoich rysunków, obrazów i małych form grafiki użytkowej. Z powodzeniem projektuje okładki książek, tomików wierszy, płyt. Był autorem opracowań graficznych i redaktorem gazet

Więcej…
 
Adam Baran Drukuj

Urodzony w 1946 roku w Strzyżowie. Mieszka  i tworzy w Strzyżowie. Twórczością artystyczną zajmuje się od 1989 roku. Uprawia malarstwo sztalugowe, jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych im. W. Gduli w  Strzyżowie. Twórczość swą prezentował na 40 wystawach w kraju i  na Słowacji. Był nagradzany i wyróżniany. Jego prace znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą.

 

 

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 4 z 4