PDF Drukuj

SIEĆ INFRASTUKTURY REKREACYJNO-EDUKACYJNEJ DLA DZIECI” (SIREDD) to projekt współpracy realizowany przez 2 partnerów (LGD), współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach  poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Partnerzy projektu:

Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja


Czarnorzecko-Strzyżowska Lokalna Grupa Działania




Okres realizacji projektu:

08.2022 r.- 06.2023 r.

Cel projektu:

Utworzenie i promocja 13  obiektów małej architektury  na terenie objętym LSR partnerów projektu współpracy w celu udostępniania nowopowstałej infrastruktury rekreacyjno-edukacyjnej wśród lokalnych mieszkańców oraz turystów.


O  projekcie:

Projekt SIREDD pozwolił na stworzenie zintegrowanej sieci placów zabaw oraz zintegrowanej oferty  turystycznej na obszarze południowo - zachodniej części województwa podkarpackiego. W wyniku realizacji projektu wzrosła atrakcyjność obszaru objętego projektem współpracy, a prowadzone działania promocyjne w tym budowa 13 obiektów infrastruktury rekreacyjno – edukacyjnej dla dzieci, przyczyniły się do popularyzacji aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu wśród lokalnych mieszkańców jak i przyjezdnych turystów.


SIREDD zakładał realizację zadań: Budowę obiektów małej architektury pełniących funkcje rekreacyjno-edukacyjne oraz Promocję aktywnego trybu życia.

Budowa obiektów małej architektury pełniących funkcje rekreacyjno-edukacyjne

W ramach zadania powstało 13 ogólnodostępnych placów zabaw pełniących funkcje rekreacyjno- edukacyjne. Place zabaw zostały wybudowane na terenach  Lokalnych Grup Działania biorących udział w projekcie współpracy (po jednym placu zabaw dla każdej gminy członkowskiej). Każdy
z nowopowstałych placów zabaw został wyposażony w odpowiednie elementy/urządzenia potrzebne do aktywnego, edukacyjnego i atrakcyjnego spędzania czasu zarówno przez najmłodszych mieszkańców naszego regionu jak i ich opiekunów, turystów.  Budowa ogólnodostępnych placów zabaw wpłynęła pozytywnie na rozwój aktywności społecznej i poprawę jakości życia mieszkańców obszaru objętego projektem SIREDD.

Partner projektu SIREDD

Planowana liczba wybudowanych placów zabaw

Czarnorzecko-Strzyżowska Lokalna Grupa Działania

6


Stowarzyszenie pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja

7

Razem partnerzy projektu SIREDD

13

Zgodnie przeprowadzonym zapytaniem ofertowym wykonawcą placów zabaw,  odpowiedzialnym za dostawę i montaż urządzeń oraz nawierzchni bezpiecznych
została firma:

Grupa EPX Paweł Matera, Pustków 288, 39-205 Pustków

Każdy z nowopowstałych placów zabaw został wyposażony w odpowiednie elementy/urządzenia potrzebne najmłodszym mieszkańcom do ciekawej, aktywnej i bezpiecznej zabawy. Zamontowane zostały tablice informacyjne oraz ławki i kosze na śmieci.

Ważnym atutem powstałych placów zabaw jest nawierzchnia bezpieczna (poliuretanowa –Partner 1, oraz żwirek-Partner 2 ), która zapewni bezpieczeństwo dzieci podczas zabawy i komfort użytkowania urządzeń.

Nowo powstała infrastruktura poszerzy propozycję rekreacji i wypoczynku lokalnych mieszkańców, przyczyniając się także do  wzbogacenia i uatrakcyjnienia oferty dla samych turystów odwiedzających ten teren.

Powstałe obiekty są ogólnodostępne i niekomercyjne!

Promocja aktywnego trybu życia

W ramach zadania zostały wykonane działania promujące powstałą infrastrukturę a tym samym  aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu przez dzieci. W celu szybkiego i skutecznego dotarcia z informacją o powstałych placach zabaw do szerokiego grona odbiorców, przewidziano  narzędzia promocyjne o różnym zasięgu i sposobie oddziaływania.

W ramach zadania zostały wykonane 2 akcje promocyjne o różnych zakresach rzeczowych przez każde z LGD uczestniczące w projekcie współpracy, a ich efekty to:

  • zakupione gadżety promujące projekt współpracy i aktywny tryb życia tj. opaski, które będą dystrybuowane w ramach promocji projektu, podczas bieżącej działalności obu stowarzyszeń
  • utworzenie podstrony internetowej informującej o nowopowstałej infrastrukturze na całym obszarze objętym projektem współpracy, założeniami projektu oraz korzyściami płynącymi z aktywnej zabawy w ramach wybudowanej infrastuktury.