Gmina Frysztak
Anna Szarek Drukuj

Mieszka w Lubli, od 1964 roku uczyła plastyki w tamtejszej szkole podstawowej.
Jej pasją jest malarstwo, szczególnie pastele i olej. Uczestniczyła w plenerach malarskich w Zamościu, Krynicy, Kazimierzu i Bieszczadach. Jej obrazy można zobaczyć na wielu wystawach, cieszą się dużym uznaniem i znajdują wielu nabywców. W lipcu 2003r. na XIX Ogólnopolskiej Wystawie Twórczości Pedagogów Plastyki w WDK w Rzeszowie otrzymała wyróżnienie.

Więcej…
 
Marek Hadro Drukuj

Marek Hadro jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu i kierunku wychowania plastycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Pracuje w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Frysztaku.
W roku 1989 założył grupę plastyczną „Na luzie”, w skład której weszli nauczyciele z gminy Frysztak. Z grupą uczestniczył w wielu plenerach i wystawach. W roku 1998 otrzymał nagrodę

Więcej…
 
Kazimierz Skórski Drukuj

Urodzony w 1946 roku na Podkarpaciu w Gogołowie. Przez całe swoje życie zawodowe związany był z górnictwem. Obecnie na zasłużonej emeryturze. Rzeźbą zajmował się właściwie od wczesnych lat młodzieńczych. Wtedy już usiłował zmagać się z drewnem. W swojej twórczości jest 100 procentowym amatorem. Rzeźbę w swoim

Więcej…
 
Józef Mendrala Drukuj

Mieszkaniec Pułanek, magister, pedagog, socjoterapeuta. Od 2000 roku emeryt. Od tegoż roku zaczęły się jego spotkania ze sztuką. Najpierw z poezją, potem z malarstwem. Przyszedł też czas na rzeźbę, która wyjątkowo urzekła Pana Józefa. Bo w ciągu czterech lat stworzył 105 rzeźb i płaskorzeźb w drewnie z jabłoni, olchy, buka, brzozy, dębu, wierzby i lipy, również z betonu. Przeważają treści biblijne, ale są i świeckie pokazujące dawne zawody. Dla rzeźbiarza inspiracją stała się jego własna wieś, ludzie w niej mieszkający i tradycyjne zajęcia wykonywane przez nich.

Więcej…
 
Andrzej Madziar Drukuj

Rzeźbiarz amator. Jego prace mają charakter ludowy. Pochodzi z uzdolnionej rodziny – rzeźbą w drewnie zajmują się także jego dwaj bracia Adam i Paweł. Wspólnie stworzyli wokół swego rodzinnego domu w Gogołowie, niewielką nastrojową galerię o nazwie „Madziary”.

Jego prace były eksponowane na zbiorowych wystawach w WDK w Rzeszowie i GOK Frysztak. Ponadto wiele

Więcej…
 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 2 z 3